Reality a development 2019

Bratislavský dopravný kolaps. Existuje systémové riešenie? Už vo februári sa v Bratislave začali najväčšie dopravné obmedzenia v jej histórii. Obmedzenia sú však len špičkou ľadovca a odhaľujú to, že v posledných desaťročiach sa pre systémové riešenie nič nerobilo. Čo urobiť, aby doprava v meste nekolabovala? Pomôžu električky, cyklotrasy či iná forma dopravy? Zeleň v novostavbách. […]

Minulé podujatia zo série Reality a development.

Info o podujatí


Bratislavský dopravný kolaps. Existuje systémové riešenie?

Už vo februári sa v Bratislave začali najväčšie dopravné obmedzenia v jej histórii. Obmedzenia sú však len špičkou ľadovca a odhaľujú to, že v posledných desaťročiach sa pre systémové riešenie nič nerobilo. Čo urobiť, aby doprava v meste nekolabovala? Pomôžu električky, cyklotrasy či iná forma dopravy?

Zeleň v novostavbách. Len plnenie kvót alebo snaha skvalitniť prostredie?

Nové projekty majú povinnosť vyčleniť časť plochy pre zeleň. Niektorí developeri si splnia len zákonom predpísané plochy, iní idú ďalej. Mení sa kvalita a úroveň zelene v mestách a nových projektoch? Na čo by sa malo prihliadať?

Nájomné byty: východisko alebo nereálny koncept?

Aj drahé hypotéky spôsobili, že bývanie pre začínajúce rodiny je čoraz nedostupnejšie. Už vlani vyšiel návrh, ktorý počítal s tým, že časť bytov budú musieť developeri odovzdať mestu s cieľom vzniku nájomných bytov. Je reálne, že sa na Slovensku začnú stavať nájomné byty?

Bratislava pod vedením nového primátora

Bratislava má nového primátora. Už pred voľbami avizoval zmeny, ktoré môžu zásadným spôsobom zmeniť aj smerovanie mesta. Aké plány chce pretaviť v realitu M. Vallo? Čo môžeme očakávať v najbližších mesiacoch.

Marketing v realitách. Čo škodí a čo pomáha biznisu?

Nákupná horúčka spôsobila, že byty sa predávali prakticky samy. V posledných mesiacoch sa karta obrátila. Marketing bude v tomto smere zohrávať dôležitú úlohu. Cez aké kanály sa oplatí predávať? Čo je dnes „in“ a čo „out“?

Nedostatok nových bytov na trhu

Bratislava má v ponuka najmenej bytov v novostavbách za posledných 15 rokov. O nič lepšie na tom nie je ani zvyšok Slovenska. Hrozí vznik realitnej bubliny? V čom je situácia nebezpečná?

Digitálne modelovanie budov

Tak ako digitalizácia zmenila biznis bánk a mení priemysel, preniká aj do stavebníctva a zasahuje celý životný cyklus budov od plánovania, projektovania až po ich správu. Nástroj, v ktorom sa koncentruje to najlepšie z nových technológií, má názov BIM – informačné modelovanie stavieb. V mnohých vyspelých krajinách je už bežným prístupom, na Slovensku si ťažko hľadá uplatnenie. Prečo je to tak? Veď lepším manažovaním informácií možno dosiahnuť až desať percentnú úsporu z ceny diela z ceny diela.

Hľadanie Columbovej ženy

Pod inteligentnou budovou si každý predstaví čosi iné. Panel sa na konkrétnych príkladoch pozrie na inteligentné budovy z rozličných uhlov pohľadu, pričom zjednocujúcim prvkom bude využitie najmodernejších smart riešení. Ich prednosti sa ukážu pri úsporách nákladov, automatizácii procesov, tvorbe kvalitného vnútorného prostredia, minimalizácii spotreby energie a vplyvu na životné prostredie. Predstavíme najmodrejšie trendy v „inteligentnom developmente“.

A čo developeri na Slovensku?

Akú inteligenciu budov očakáva slovenský trh v situácii, keď sa predá prakticky všetko? Je rozdiel v jej vnímaní medzi užívateľmi a developermi? Slúži len ako marketingové lákadlo alebo prináša aj reálnu pridanú hodnotu? Podľa akých metodík developeri rátajú a vyčísľujú prvky inteligentnej a udržateľnej stavby z ekonomického hľadiska? Prečo sa líšia prístupy pri administratívnych a rezidenčných budovách, ktoré zatiaľ v nasadzovaní inteligentných technológií zaostávajú?

Bližšie info:

Nina Dzedzinová
nina.dzedzinova@newsandmedia.sk (02) 3213 1212

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.