Green manažment 2024

Emisný labyrint 2.0

Info o podujatí


Na TREND konferencii Green manažment 2024 budeme preberať nasledovné témy:

Blok č.1

  • Navigácia v emisnom labyrinte – Ochrana životného prostredia priniesla podnikateľom nielen dobrý pocit, ale aj mnoho povinností a otázok ako ich prakticky zvládnuť. Zástupcovia firiem a odborných organizácií sa preto v diskusii podelia o svoje skúsenosti v oblasti plnenia emisných povinností.  Na príkladoch z praxe tak isto ukážu, ako možno úspešne zvládnuť byrokratické a iné výzvy zeleného podnikania.

Blok č. 2:

  • Zelené certifikáty – cesta k úspechu alebo prázdny diplom? – Pečiatky o pôvode produktu, energetickej úspornosti budovy alebo udržateľnosti firmy sú stále populárnejšie. Ich získanie nie je zadarmo. Držitelia certifikátov z rôznych odvetví preto v diskusii priblížia, aký náročný bol pre nich tento proces, čo priniesol ich podnikaniu a či by sa do toho pustili znova. Spolu s odborníkmi na certifikáciu účastníkom konferencie poradia, ako ho čo najefektívnejšie zvládnuť.

Blok č. 3:

  • Zelená transformácia potrebuje nových zamestnancov. Kde ich nájsť? – Rozvoj nových odvetví nebrzdí len legislatíva alebo nedostatočné investície, ale aj chýbajúci odborníci. Nejde pritom len o programátorov či analytikov, ale aj technických pracovníkov, montérov alebo statikov. Firmy pri obsadzovaní prázdnych miest totiž nebojujú len s domácou, ale aj zahraničnou konkurenciou. V treťom bloku sa preto účastníci dozvedia, ako si s týmto dlhodobým problémom poradiť.

Blok č. 4:

  • Zisk z odpadu ako motivácia recyklovať – Klimatická kríza je vážnou hrozbou, no pri jej riešeniach sa mnohí odborníci sústredia skôr na obmedzenia a povinnosti. Podnikateľov však zaujíma, ako v celom procese dosiahnuť zisk a ako v rámci svojho biznisu zladiť zisk s ekológiou. V záverečnom bloku sa preto stretnú hostia, ktorým sa to podarilo a pokúsia sa účastníkov konferencie nielen inšpirovať, ale im aj poradiť.

Bližšie info:

Anna Olexová
anna.olexova@newsandmedia.sk +421 905 900 612

Partneri


ORGANIZAČNÝ GARANT

USPORIADATEĽ

HLAVNÝ PARTNER

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.