Green manažment 2023

Aké drahé budú zelené riešenia a ako ich zaplatiť?

Info o podujatí


Na TREND konferencii Green manažment 2023 budeme preberať nasledovné témy:

 1. Samovýroba energie
  Rastúce ceny ako aj prípadnú nestabilitu na trhu s energiami sa mnohé firmy rozhodli riešiť zvyšovaním energetickej samostatnosti. Dosiahnuť ju však s ohľadom na výšku požadovaných investícií nie je jednoduché. Ak sa aj firmám podarí získať potrebné finančné prostriedky, napríklad formou dotácií, môžu sa popáliť pri nevhodnom výbere technológie alebo nesprávnej inštalácií. Aj v tejto oblasti panuje mnoho mýtov, ktoré podnikateľom situáciu komplikujú. Pozvaní odborníci sa preto v prvom bloku budú snažiť vysvetliť špecifiká jednotlivých technológií a ich výberu a poradiť aj s prípadnými možnosťami financovania.
 2. Cena cirkulárnej ekonomiky
  Ciele v oblasti uhlíkovej neutrality sú vysoké a dátumy ich splnenia sa nebezpečne blížia. Ich splnenie však nie je zadarmo, čo pociťujú podnikatelia, ktorým nové povinnosti neustále zvyšujú náklady. Situáciu komplikuje aj rôznorodosť názorov na samotný charakter jednotlivých opatrení, ktoré uhlíkovú stopu znižujú. Odborníci totiž volajú nielen po recyklácií, ale aj po znovu použiteľných obaloch a iných opatreniach. Diskusia druhého bloku by preto podnikateľom mala priniesť odpovede nielen na to, akou cestou by sa v záujme uhlíkovej neutrality mali vydať, ale im aj ozrejmiť, koľko ich to bude stáť.
 3. Elektromobilita
  Slovenské spoločnosti začínajú prechádzať na elektromobilitu a do budúcna sa tento trend iba prehĺbi. S prevádzkou zelenej flotily však súvisí aj potreba vhodnej infraštruktúry. Pozrieme sa na to, aké možnosti dnes firmy v tejto oblasti majú. Ako nabíjať elektromobily, ako budovať infraštruktúru a dajú sa nabíjačky využiť aj inak, než len pre vlastné potreby? Prinesieme vám nové pohľady na možnosti, ktoré trh v súčasnosti ponúka a taktiež cenné pohľady subjektov, ktoré majú bohaté skúsenosti s budovaním a využívaním zázemia súvisiaceho s e-mobilitou
 4. Slovensko – spiaci geotermálny obor
  Energetická kríza zmenila pohľad na geotermálnu energiu. Slovensko má podľa odborníkov potenciál v geotermálnej energii päť gigawattov a vďaka prírodným podmienkam nadpriemerný potenciál. Pri cenách zemného plynu a elektriny dostali zmysel aj projekty, ktoré sa doposiaľ javili ako nerentabilné. Geotermálne energia môže mať neobmedzené možnosti, no praktické využitie má svoje limity. Blok diskutujúcim prinesie priestor pre zdieľanie skúseností a hľadanie možností ako prekonať technologické možnosti na jej získavanie ale aj možnosti pre jej využitie.
 5. Legislatívna lavína – poradenský blok z oblasti legislatívy EÚ.
 6. Zelené kancelárie
  Pravidla výstavby nerezidenčných projektov sa zmenili. Firmám a ich zamestnancom už nestačí základné vybavenie a stále viac sa zaujímajú o pridanú hodnotu priestorov, v ktorých budú sídliť. Potvrdiť by to mali certifikáty, ktorých je v súčasnosti na trhu hneď niekoľko. Ich získanie však nie je zadarmo, čo sa môže odraziť na cene nájmu. Odborníci preto objasnia nielen to, ako sa v súčasných trendoch zorientovať, ale aj ako si vybrať kancelársky priestor, ktorý bude firme skutočne vyhovovať.

Srdečne Vás pozývame!

*Organizátor si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Bližšie info:

Anna Olexová
anna.olexova@newsandmedia.sk +421 905 900 612

Partneri


ORGANIZAČNÝ GARANT

USPORIADATEĽ

AUTOPARTNER

GENERÁLNY PARTNER

HLAVNÍ PARTNERI

MEDIÁLNY PARTNER

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.