Green manažment 2022

Aké sú výzvy a príležitosti zelenej transformácie pre slovenské firmy a investorov?

Info o podujatí


Nová konferencia v našom portfóliu prinesie pohľad na zaujímavé a aktuálne témy z oblasti green manažmentu, na ktoré sa pozrieme spolu s odborníkmi.

Témy:

Investície do nízkouhlíkovej budúcnosti

Farbou budúcnosti má byť zelená. Dlhodobou stratégiou Európskej únie je výrazná dekarbonizácia, avšak nastavenie udržateľnejšej trajektórie vyžaduje aktívnu spoluúčasť priemyslu a rozsiahle investície. 

Energeticky efektívne budovy

Dôraz na úsporu energií má byť v základoch každej modernej firmy. Dosiahnuť ju možno správnou voľbou stavebných materiálov, ale aj technológií. Budovy napokon môžu potrebnú energiu vyrábať aj lokálne. 

 Zelená firemná flotila

Na tvorbe emisií má najväčší podiel práve doprava. Firmy naprieč odvetviami sú pod čoraz väčším tlakom, aby prepravu surovín a tovarov realizovali zelenšími alternatívami. Výzvou je dostupnosť vhodných vozidiel, ale aj infraštruktúra. Aj na Slovensku máme progresívne spoločnosti, ktoré dokážu odpovedať na tieto problémy. Ponúkajú nápadité nabíjačky či praktické automobily s alternatívnym pohonom. A, možno trochu prekvapivo, nemusí ísť iba o elektromobily. Ponúkame praktický pohľad na aktuálne, ale aj inovatívne možnosti zelenej flotily.

Cirkulárna ekonomika na Slovensku

Udržateľnosť sa týka aj využívania surovín a snaha o ich návrat do výroby v čo najväčšej miere. Dôležitú úlohu v dosiahnutí obehového hospodárstva je recyklácia, aj tá však má svoje limity. Otvára sa preto otázka, ako efektívne nakladať s odpadom.

 

Bližšie info:

Anna Olexová
anna.olexova@newsandmedia.sk +421 905 900 612

PARTNERI


ORGANIZAČNÝ GARANT

USPORIADATEĽ

PARTNER

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.