6. realitná konferencia NARKS & TREND 2019

Realitný trh v pohybe – kam nás až zavedie jeho dynamika? Ako vymedziť realitný biznis v ekonomike?

Minulé podujatia zo série Realitná konferencia.

Info o podujatí


Stav na realitnom trhu a požiadavky kladené na realitných profesionálov sa stupňujú. Účinky opatrení NBS proti nadmernému rastu úverov na bývanie začínajú ovplyvňovať predaje – hlásia to realitné kancelárie z regiónov aj finanční sprostredkovatelia. Niektorí klienti strácajú možnosť získať potrebný úverový rámec. Môžu za to aj vysoké ceny nehnuteľností. V regiónoch stúpla cena dvojizbového bytu až dvojnásobne.

Témy panelových diskusií a prednášok 6. realitnej konferencie v spolupráci NARKS a TREND sa týkajú práve aktuálnej situácie. A nielen to. Diskutovať sa bude o možných riešeniach a ako zareagovať v tejto situácii.

Ako pomôcť nájsť klientom ich bývanie, ako byť trendový a ponúknuť pre klienta novodobé realitné služby. Posun vo vnímaní realitných obchodov je nevyhnutný. Kam sa posúva realitný trh? Ako v súčasnosti úspešne viesť a riadiť realitnú kanceláriu? Príďte si pozrieť najväčšiu konferenciu pre realitných profesionálov na Slovensku!

Bližšie info:

Zuzana Šuhajová
zuzana.suhajova@newsandmedia.sk (02) 3213 1222

Program


sli.do →

Otázky na sli.do TU

Dotazník →

Hodnotenie konferencie TU

Spíkri →

Info o spíkroch TU

8:00 - 9:00

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV A RANNÁ KÁVA

9:00 - 9:20

Otvorenie konferencie – úvodný príhovor
Rastislav Chovanec, štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR
Tomáš Skřivánek, šéfredaktor týždenníka Trend
Ján Palenčár, prezident NARKS

9:20 - 10:35

Kam sa opäť posúva realitný trh? Jeho miesto v ekonomike, v právnom systéme a financiách
Panelová diskusia

Ján Palenčár, prezident NARKS, moderátor
Zásadné otázky fungovania RK ako súčasti ekonomiky – Vplyv vývoja v Európe na slovenský realitný trh  – Pohľad na úvery a politiku ECB – Špecifiká a prognózy – Financovanie a aktuálna legislatíva

Ivan Šramko, Rada pre rozpočtovú zodpovednosť
Juraj Nevolník, Penta Investments
František Dragúň, Fincentrum

10:35 - 10:45

PRESTÁVKA

10:45 - 12:10

Digitálne technológie a komunikácia
Kam sa posunuli digitálne technológie – životný cyklus nehnuteľnosti v online prostredí – #hľadámevhodnéhoklienta – podpora vyhľadávania nehnuteľností
s Martinom Lazíkom, NARKS, Urban&Partner

Nábor nehnuteľností. Ako úspešne získavať nehnuteľnosti do ponuky
Ako vyskladať tú správnu ponuku nehnuteľností pre klienta – Úspešná komunikácia s potenciálnym predávajúcim – Ako sa stať dobrým partnerom pre lokálneho developera / výhody a riziká s tým spojené – Zodpovednosť realitného sprostredkovateľa v praxi – Nábor nových projektov
s Máriom Glosom, MGM Group

Horúce kreslo so špeciálnym hosťom
Netradične formou rozhovoru v horúcom kresle k novému zákonu o realitnom sprostredkovaní v Českej republike
Jan Borůvka, ARK ČR

12:10 - 13:10

OBED

13:10 - 14:45

Veľkí hráči realitného sprostredkovania. Čo robia lepšie a prečo sú úspešní?
Panelová diskusia

Jozef Sýkora, viceprezident NARKS, moderátor
Ako začínali a čo dosiahli / vlastná cesta za úspechom v realitách – realitný biznis, ako ho hodnotia – čo sa v ňom naučili – vnímanie klienta – spolupráca s realitným maklérom a jeho motivácia – efektívne nástroje marketingu RK – zavedené systémy, ktoré sa osvedčili – nové výzvy a méty – kde vidia zlepšenia v praxi

Marian Paták, Direct Real
Richard Churý, RE/MAX Slovakia
Daniela  Rážová, BOND reality
Filip Žoldák, HERRYS

Ľudské zdroje. Ako úspešne získať a udržať realitných maklérov?
Vlastnosti a osobnostné predpoklady úspešného makléra – Zručnosti a ako ich zlepšiť – Motivácia a spokojnosť v práci – Očakávania klienta od makléra – Prečo býva jeden maklér úspešnejší ako druhy?
s Petrom Križanom, PERSONALITY SK & CZ

14:45 - 15:00

PRESTÁVKA

15:00 - 15:55

Prechádzajú vám klienti pri úveroch? Ako financovať nehnuteľnosť v súčasnosti
Prečo klienti neprejdú pri úveroch? – Nevhodné nehnuteľnosti na hypotéku – možnosti ako to zmeniť
s Petrom Világim, Fincentrum

Flexible workspaces – najnovší trend v oblasti komerčných realít
s Karlom Pelánom
, IWG Czech Republic & Slovakia

Realitná legislatíva a novinky
Realitné sprostredkovanie pod lupou zákona. Ktoré novinky a zmeny by vám nemali ujsť. Nový návrh stavebného zákona. Elektronizácia komunikácie s úradmi. Konečný užívateľ výhod a iné povinnosti realitných kancelárií
s Luciou Semančínovou, SEMANČÍN & PARTNERS

Sumarizácia a zhrnutie poznatkov z konferencie

15:55 - 16:00

PRESTÁVKA

16:00 - 17:00

Prednáška hlavného spíkra na záver
Prednáška Andy Winsona

20:00 - 24:00

GALAVEČER

Odovzdávanie ocenení „Realitná kancelária roka 2019“
Hosť Sima Martausová

Spíkri


Ján Palenčár
Prezident NARKS

Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

Ivan Šramko
Predseda Rady pre rozpočtovú zodpovednosť

Vyštudoval Vysokú školu ekonomickú v Bratislave, Fakultu riadenia. Po skončení štúdia pracoval v Železničnom staviteľstve Bratislava a akciovej spoločnosti AVEX, vo vedúcich funkciách finančných útvarov. Neskôr zastával manažérske funkcie  vo VÚB ING, a. s. Pôsobil ako generálny riaditeľ Istrobanky, a. s. Bol predsedom jej predstavenstva, neskôr členom predstavenstva Tatra banky, a. s.  V rokoch 2001 – 2002 bol predsedom dozornej rady Asociácie bánk Slovenskej republiky. V rokoch  2002 až 2004 zastával post viceguvernéra Národnej banky Slovenska a dňa 1. 1. 2005 bol vymenovaný do funkcie guvernéra NBS. Po ukončení pôsobenia v NBS v roku 2010 bol vymenovaný za veľvyslanca Slovenskej republiky pri OECD. V roku 2012 sa stal predsedom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

Juraj Nevolník
Výkonný riaditeľ, Penta Real Estate pre Slovensko

Juraj Nevolník začal pracovať pre Pentu v roku 2010 ešte ako študent. Počas svojho pôsobenia v realitnej divízii bol súčasťou viacerých úspešných projektov, napr. bol zodpovedný za development rezidenčnej časti Borov či kancelársky projekt Rosum. Je absolventom Fakulty architektúry na STU, v rámci štúdia sa zúčastnil na stáži v zahraničnom ateliéri. Taktiež absolvoval doplnkové štúdium z finančnej oblasti.

František Dragúň
Fincentrum

František Dragúň je generálnym riaditeľom finančno-sprostredkovateľskej spoločnosti Fincentrum. Do firmy nastúpil už v roku 2015 a začínal na pozícii riaditeľ obchodu. Za jeho pôsobenia vstúpil do spoločnosti významný švajčiarsky akcionár Swiss Life.

Richard Churý
RE/MAX Slovakia

Vyštudoval obchod a marketing na Ekonomickej univerzite, na ktorej dodnes prednáša. Jeho pracovná kariéra začala v spoločnosti Sony, kde v roku 1996 pôsobil ako Product Manager. Následne ako Sales Manager bol zodpovedný za obchodné výsledky spoločnosti. Pred trinástimi rokmi začal z pozície regionálneho riaditeľa budovať značku RE/MAX na Slovensku. Vlastní štyridsaťpercentný podiel na masterfranšíze RE/MAX pre slovenský trh.

Daniela Danihel Rážová
BOND Reality

Zakladateľka a spolumajiteľka značky BOND Reality. Realitná kancelária BOND Reality patrí k najväčším realitným kanceláriám a skúseným predajcom nových projektov. Autorka kníh Všetko o realitách a Príručka pre klientov realitných kancelárií

Peter Világi
Fincentrum

Financiám sa ako analytik venuje od roku 2006, z toho ostatných päť rokov v spoločnosti Fincentrum. Predtým pracoval ako ekonomický novinár a editor v Hospodárskych novinách, denníku Pravda a TASR.

Karel Pelán
Country Manager IWG Czech Republic & Slovakia

Karel je profesionálom v oblasti business developmentu. V minulosti pôsobil na kľúčových pozíciách v mezinárodných korporáciách ako Johnson & Johnson alebo Sodexo a v roku 2014 začal pracovať na rozvoji siete business centier Regus so zdieľanými servisovanými kanceláriami. Aktuálne pripravuje so svojím tímom vstup svetového co-working reťazca Spaces na český a slovenský trh.

Andy Winson
Tréner, mentor a motivátor

Andy Winson je trénerom, mentorom a motivátorom v oblasti ľudského potenciálu a prosperity a to už viac ako 20 rokov. Tvorca najširšej rady transformačných tréningov, prostredníctvom ktorých pomáha ľuďom žiť život, po ktorom túžia. Priekopník v oblasti Neurolingvistického programovania na Slovensku. V našich končinách jediný, kto má oprávnenie ľudí zasväcovať do NLP New Code. Autor úspešného knižného bestselleru „Mysli, konaj, zbohatni“ a Česko – Slovenského online programu Makač vs. Boháč, zameraného na efektívne narábanie s peniazmi.

Martin Lazík
NARKS, Urban&Partner

Od roku 2001 pracoval v NARKS, kde manažoval projekt Reality.sk a zároveň dlhoročne pôsobil v spoločnosti NARKS-INFOSERVIS a.s.

Do roku 2015 zastával tiež funkciu generálneho sekretára NARKS. V súčasnosti je odborným analytikom NARKS a ako manažér pracuje v realitnej kancelárii Urban & Partner spol. s r.o.

Jozef Sýkora
Viceprezident NARKS

Má viac ako 19-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers Real Estate, v ktorej pôsobí ako CEO. Od 2016 je členom predsedníctva NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

Mário Glos
MGM Group

Od 2004 stojí na čele realitnej skupiny MGM, je medzinárodne certifikovaný realitný maklér, člen NAR, profesionálny speaker hard skills a soft skills, zameraných na obchodné zručnosti s dôrazom na realitný biznis a realitný marketing. Je interným školiteľom NARKS. Autor knihy Realitná príručka  a vzdelávacieho projektu „RealitnýVodičák.sk" aktívny publicista a bloger.

Filip Žoldák
Herrys

Filip Žoldák pôsobí v oblasti nehnuteľností viac ako 13 rokov. Od roku 2011 je partnerom v spoločnosti Herrys, kde je zodpovedný za biznis development, marketing, prieskum trhu a poradenstvo pre developerov rezidenčných projektov.

Lucia Semančínová
SEMANČÍN & PARTNERS

Lucia sa špecializuje na oblasť ochrany osobných údajov a informačnej bezpečnosti. Vypracovala bezpečnostnú dokumentáciu  a poskytovala poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov pre viac ako 200 organizácií. Zároveň pôsobí ako externá zodpovedná osoba pre viacerých klientov. Lucia absolvovala aj vzdelávanie v oblasti informačnej bezpečnosti podľa ISO/IEC 27001:2013, čo z nej robí ideálnu komplexnú poradkyňu pre oblasť ochrany osobných údajov. Lucia sa okrem toho venuje problematike hospodárskej súťaže. Má 11-ročnú prax na Protimonopolnom úrade SR ako case handler na odbore zneužívania dominantného postavenia a na odbore dohôd obmedzujúcich súťaž.

Marian Paták
Direct Real

Úspešne vytvoril a vedie sieť realitných kancelárií Directreal Slovensko, potom ako úspešne vybudoval poprednú kuriérsku firmu na Slovensku. Vďaka bohatým skúsenostiam v systéme franchisingu sa stal prezidentom Slovenskej franchisingovej asociácie. „Vybudovať fungujúcu sieť realitných kancelárií bola pre mňa obrovská výzva. Novým cieľom je uspieť a ďalej rásť na realitnom trhu v dnešnom dynamickom svete. Dosiahnuť sa to dá, len ak má človek jasnú víziu a bezvýhradne verí tomu, čo robí.“

Jan Borůvka
ARK ČR

Profesiou pôvodne architekt začal pracovať v realitách v roku 1991. Absolvoval viacero domácich a zahraničných špecializovaných kurzov, zameraných na realitný odbor. Od roku 1991 zastáva funkciu generálneho sekretára Asociácie realitných kancelárií Českej republiky. Od roku 1994 je konateľom spoločnosti Informační centrum ARK, spol. s r.o. a je aktívny ako realitný konzultant. Bol jedným zo zakladateľov Czech Development Invest a.s. V súčasnosti je členom predstavenstva CEPI – Európskej asociácie realtiných profesií so sídlom v Bruseli.

Peter Križan
CEO, PERSONALITY SK & CZ

Peter Križan založil Headhunterskú spoločnosť PERSONALITY v roku 2006. Jeho príbeh začal v Nitre, dnes riadi aj ďalšie pobočky v Bratislave, Prahe a Dubaji. Rád spolupracuje s klientami pri riadení a podpore ich obchodných cieľov. V roku 2015 prišiel na SK a CZ trh s unikátnym projektom TOP HEADS, teda rýchlym prenájmom TOP managerov. Je leadrom so zameraním sa na dlhodobú stratégiu, rozvoj podnikania a udržiavanie kľúčových vzťahov. Svojmu teamu ochotne poskytuje podporu a poradenstvo, aby im uľahčil celý proces výberu Kandidátov. Riadi sa heslom: „Ľudia sú produktívnejší, keď nasledujú jeden cieľ.“

Partneri


ORGANIZAČNÝ GARANT

USPORIADATEĽ

ODBORNÝ GARANT

HLAVNÝ PARTNER

AUTOPARTNER

PARTNERI

MEDIÁLNI PARTNERI

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.