Reality & Development 2024

Development na prahu opätovného rastu

Info o podujatí


Tradičná konferencia, ktorá sa venuje oblasti realít a developmentu aj tento rok prinesie zaujímavé témy, na ktoré sa pozrieme spolu s odborníkmi.

Bratislava: Priestor na zmeny 

Ostatné roky preverili schopnosti trhu, developerov a možnosti samotnej metropoly. Zmenili sa priority nielen v developmente, ale v na strane ľudí žijúcich v Bratislave a ich zástupcov. Trh sa nevyhol stagnácii a spomaleniu výraznému novej až zastaveniu výstavby. Po tomto roku sa však očakáva opätovný rozbeh developmentu s novými požiadavkami developerov i mesta.

Dostupnosť bývania 2.0

Financovanie bývania, nové úrokové miery a prieťahy pri schvaľovaní bankami definujú trh s realitami v tomto a minulom roku. Neúmera, ktorá sa na trhu vytvára, môže mať aj priame dôsledky na development a developerov. Bratislava má v ponuke najmenej bytov v novostavbách za posledných 17 rokov, nevyniká ani zvyšok Slovenska. Zmeny očakávajú a požadujú nielen kupujúci, ale aj developeri. Aké možnosti dnes na trhu majú, na čo by sa mali zamerať a ako by mohli svojím prístupom pomôcť bankové inštitúcie.

Čierne labute v developmente 

Je realitná bublina už realitou a ako sú pripravení developeri na recesiu? Development je v súčasnosti skúšaní najviac za ostatnú dekádu, navyše z najhoršieho nie je vonku. Poľahky ho dokážu ovplyvniť aj malé zmeny na trhu a najmä tie, ktoré dnes ešte nevie predvídať. Na čo by si developeri a ich klienti mali dávať pozor a čo treba v ďalších rokoch brať na realitnom trhu do úvahy.

Komerčné reality strácajú balans

Záujem o komerčné nehnuteľnosti a dopyt po nich nie je stabilný a trh sa pohybuje na vratkej pôde. Rozdiely medzi jednotlivými projektami sú kľúčové pre úspechy tohto segmentu a firiem, ktoré na ňom pôsobia. Čo môže znovu nakopnúť komerčný segment a na čo by sa mal zamerať v ďalších rokoch.

Predraží stavebníctvo realitný trh? 

Stavbári dneška sa musia rozhodovať a podnikať inak ako pred dvomi rokmi. Rekordne vysoké ceny materiálov, ceny energií, stavebné a inflačné doložky a znižujúce sa marže ovplyvňujú stavbársky biznis a developerské projekty. Čo sa stalo novou mustrou a kde má cenový rast svoj strop. Aké hodnotia vývoj v ostatných rokoch stavebné spoločnosti a ako dokázali na jeho pozadí hospodáriť. Čo možno očakávať v ďalšom období.

Bližšie info:

Anna Olexová
anna.olexova@newsandmedia.sk +421 905 900 612

Partneri


ORGANIZAČNÝ GARANT

USPORIADATEĽ

GENERÁLNY PARTNER

HLAVNÝ PARTNER

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.