5. realitná konferencia 2018

Čo príde skôr? Digitálny realitný maklér, alebo ďalšia realitná kríza?

Minulé podujatia zo série Realitná konferencia.

Info o podujatí


Realitný trh zažíva nebývalý rozkvet, rušný stavebný ruch mení vzhľad našich miest. Veľká skupina obyvateľstva sa presídľuje z obcí do miest, rovnako je však trendom aj presun z veľkomiest na vidiek, ako aj do mestských satelitov. Dopyt po nehnuteľnostiach tak neutícha. Ceny nehnuteľností neustále stúpajú. Historicky najdostupnejšie bývanie vedie pozitívne naladených klientov, aby sa úspešne zadlžovali. Ako dlho zvládne slovenská ekonomika tento trend? Oplatí sa investovať do nehnuteľností? Sme schopní zvládnuť zhoršenie podmienok na trhu? A ako do toho všetkého zapadá úloha realitného makléra a jeho služieb? Do ekonomiky čoraz viac prenikajú digitálne služby a umelá inteligencia a ich rastúci vplyv môže mať za následok úpadok niektorých profesií, tak ako ich dnes poznáme. Ako zvládne tento trend realitná profesia?

Aké dopady na predaj bude mať financovanie bývania po novom? Ako vyzerajú aktuálne ceny nehnuteľností a ich vývoj do budúcnosti? Aká je detailná analýza realitného trhu? Má profesia realitného makléra budúcnosť? Aká je vízia a realita? Ako vplýva online na predaj nehnuteľností? Aké sú nové elektronické služby katastra a čo priniesla novela katastrálneho zákona? Aké sú prvé skúsenosti a prístup k ochrane osobných údajov z pohľadu realitných kancelárií, ako aj z pohľadu Úradu na ochranu osobných údajov? Aké sú aktuálne produkty súvisiace s financovaním bývania? A máme sa obávať ďalšej krízy?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete odpoveď v diskusiách a prednáškach na 5. Realitnej konferencii NARKS & TREND, kde predstavia svoje pohľady zástupcovia bankového sektora, realitných a právnických kancelárií, technického sektora. Konferencia prinesie priestor aj na stretnutia a nové kontakty s ľuďmi z realitného biznisu.

Bližšie info:

Daniel Pšenák
daniel.psenak@newsandmedia.sk (02) 3213 1222

Program


8.00 – 9.00 H

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV A RANNÁ KÁVA

9.00 – 10.35 H

Otvorenie konferencie – úvodné príhovory
Oliver Brunovský, šéfredaktor týždenníka TREND
Ján Palenčár, prezident NARKS
Rastislav Chovanec, štátny tajomník, Ministerstvo hospodárstva SR

Aké dopady na predaj bude mať financovanie bývania po novom?

Panelová diskusia, hostia:
Jozef Sýkora, moderátor, NARKS
Mikuláš Cár, Národná banka Slovenska
Zuzana Šimonová, Fincentrum
Melinda Burdanová, Poštová banka
Dagmar Yoder, Deloitte Legal

10.35 - 10.40 h

Prestávka

10.40 – 12.00 H

Detailná analýza realitného trhu a aktuálny vývoj cien
Martin Lazík, nehnutelnosti.sk

Aktuálne úverové produkty na trhu na financovanie bývania
Peter Világi, Fincentrum

Žrebovanie výhercov kreditov – nehnutelnosti.sk a reality.sk

12.00 – 12.45 H

OBED

12.45 - 14.15 H

Krst odbornej knihy: Krátkodobý nájom bytu a súvisiace otázky, od doc. JUDr. Denisy Dulakovej, PhD., Fakulta práva Paneurópskej vysokej školy (PEVŠ) v Bratislave, knihu bude krstiť prof. JUDr. Jaroslav Ivor, DrCs., PEVŠ

Má profesia realitného makléra budúcnosť?  Aká je realita a vízia.

Panelová diskusia, hostia:
Ján Palenčár, moderátor, NARKS
Michal Truban, websupport.sk
Sandra Lichvárová, Menkyna & Partners Management Consulting
Mário Glos, MGM realitné centrum
Ivan Rolný, ITB Development

14.15 - 14.20 H

Prestávka

14.20 – 15.40 H

5 najväčších hrozieb dnešného realitného trhu
Martin Čapo, Riešime bývanie

Ako z pohľadu GDPR nemá vyzerať proces predaja nehnuteľnosti – praktický workshop
Lucia Semančínová & Radovan Križalkovič, SEMANČÍN & PARTNERS

Nové zmeny v práci katastra nehnuteľností podľa novely zákona. Nové elektronické služby v praxi
Dominika Vargová & Zuzana Lenická, Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky

Sumarizácia a zhrnutie poznatkov z konferencie

15.40 – 17.00 H

Prišiel som, predal som, zvíťazil som, alebo realitný obchod bez masky
Vladimír Synek, Ministerstvo šťastia SRo

19.30 h

Slávnostný program

  • Ocenenia Realitná kancelária roka a Realitný maklér roka 2018
  • Emma Drobná
  • Slávnostná večera
  • Charitatívna dražba pre Slniečko na ceste (detská úrazová chirurgia)

Spíkri


Rastislav Chovanec
štátny tajomník, Ministerstvo hospodárstva SR

Ján Palenčár
Prezident NARKS

Bývalý profesionálny futbalista pracuje na realitnom trhu od 1996. V realitách postupne získal skúsenosti ako realitný maklér, team leader, konateľ RK a developer. Od 1999 je spolumajiteľom realitnej kancelárie Urban & Partner. K najznámejším projektom, na ktorých participoval, patria Duo House, Median House, 3nity, vila Aston, Monarská alej. Od roku 2013 sa stal prezidentom NARKS.

Jozef Sýkora
Viceprezident NARKS

Má viac ako 19-ročné skúsenosti s manažmentom v oblasti obchodných stratégií. Do realít vstúpil v roku 2010 ako managing partner známej bratislavskej realitnej kancelárie. V 2014 založil spoločnosť StarBrokers Real Estate, v ktorej pôsobí ako CEO. Od 2016 je členom predsedníctva NARKS. Absolvoval MSc Law and Business Management a MBA Studies v gescii Nottingham Trent University.

Mikuláš Cár
Národná banka Slovenska

Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave. V Národnej banke Slovenska sa venuje makroekonomickým súvislostiam trhu s bývaním. Pred 10 rokmi pripravil metodiku zisťovania priemernej ceny bývania na Slovensku. Pravidelne štvrťročne zverejňuje na stránke NBS údaje a komentár o vývoji priemernej ceny bývania podľa typov nehnuteľností na bývanie a v regionálnom členení a odborne publikuje.

Zuzana Šimonová
Fincentrum

Má viac ako 26-ročné skúsenosti z oblasti bankovníctva. Participovala na viacerých celoslovenských projektoch, tiež sa venovala lektorskej činnosti a koučingu v danej oblasti. Odborne prepojila profesionálne zručnosti z bankovníctva s realitným trhom. V súčasnosti už tretí rok pôsobí v spoločnosti Fincentrum ako analytik úverových produktov.

Melinda Burdanová
Poštová banka

Melinda Burdanová svoje pôsobenie začala vo VÚB banke na odbore riadenia rizík, kde prešla viacerými pozíciami a takmer 5 rokov pôsobila ako vedúca oddelenia schvaľovania retailových úverov. Od roku 2011 zmenila zameranie a z riadenia rizík prešla do oblasti produktového manažmentu. Ako vedúca oddelenia úverov mala na starosti riadenie stratégie pre oblasť úverov. Od roku 2016 na pozícii vedúcej oddelenia úverov v Poštovej banke bola zodpovedná za vývoj a riadenie úverových produktov. Od roku 2018 zastáva pozíciu riaditeľky odboru retailových produktov a je zodpovedná za nastavenie produktovej stratégie pre všetky produktové skupiny v Poštovej banke.

Dagmar Yoder
Associate Partner, Deloitte Legal

Martin Lazík
NARKS, Urban&Partner

Od roku 2001 pracoval v NARKS, kde manažoval projekt Reality.sk a zároveň dlhoročne pôsobil v spoločnosti NARKS-INFOSERVIS a.s.

Do roku 2015 zastával tiež funkciu generálneho sekretára NARKS. V súčasnosti je odborným analytikom NARKS a ako manažér pracuje v realitnej kancelárii Urban & Partner spol. s r.o.

Peter Világi
Fincentrum

Financiám sa ako analytik venuje od roku 2006, z toho ostatných päť rokov v spoločnosti Fincentrum. Predtým pracoval ako ekonomický novinár a editor v Hospodárskych novinách, denníku Pravda a TASR.

Michal Truban
CEO Websupport.sk

Založil Websupport.sk – najväčšiu a najvýznamnejšiu webhostingovú spoločnosť na Slovensku. Stojí aj za startupmi nicereply.com a inhiro.com ako sériový podnikateľ a anjelský investor. Napísal knihu Support o svojom príbehu s mnohými podnikateľskými radami http://truban.support Bloguje k témam triatlon a podnikanie na www.truban.sk

Sandra Lichvárová
Partner, Menkyna & Partners

V  rámci svojho poradenského pôsobenia v oblasti riadenia a rozvoja ľudského kapitálu, ktorého začiatky siahajú do roku 1994, Sandra obsadila stovky priamo oslovených kandidátov do top a senior manažérskych či špecializovaných pozícií v rámci SR, ČR a vybraných trhov CEE. Posledných 5 rokov riadi a ako jeden z kľúčových posudzovateľov realizuje najmä pro-rozvojovo zamerané projekty. Venuje sa hĺbkovým zhodnoteniam osobnostného a vodcovského potenciálu, individuálnemu a skupinovému koučingu a mentoringu, projektom outplacementu a kariérneho poradenstva. V zmysle segmentovej špecializácie sa dlhodobo stará o klientelu z priemyselného, developerského a stavebného sektora, tiež z oblasti inžinieringu, transportu a logistiky, pričom za zverené segmenty zodpovedá aj ako komerčný garant. V širšom poradenskom kontexte poskytuje konzultačnú podporu klientom z rôznych priemyselných odvetví v oblasti riadenia a rozvoja tímov či nastavovania a optimalizácie HR procesov v ich organizáciách. Sandra vedie a zodpovedá za rozvoj a motiváciu svojho segmentového tímu konzultantov a rešeršérov. Pôsobí tiež ako konzultant, mentor a kouč aj pre širokú klientelu mimo segmentu Industry.

Ivan Rolný
ITB Development

Martin Čapo
CEO realitnej siete RIEŠIME BÝVANIE

V roku 2004 založil a odvtedy vedie realitnú sieť RIEŠIME BÝVANIE. Autor realitného manuálu "Kupujeme / Predávame nehnuteľnosť" a arbiter relácie TV Joj Nové bývanie. Pravidelne prispieva do médií na tému reality (ASB, Môj dom, TREND, RTVS, TV Joj) a externe prednáša na fakultách vysokých škôl v Bratislave.

Lucia Semančínová
SEMANČÍN & PARTNERS

Lucia sa špecializuje na oblasť ochrany osobných údajov a informačnej bezpečnosti. Vypracovala bezpečnostnú dokumentáciu  a poskytovala poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov pre viac ako 200 organizácií. Zároveň pôsobí ako externá zodpovedná osoba pre viacerých klientov. Lucia absolvovala aj vzdelávanie v oblasti informačnej bezpečnosti podľa ISO/IEC 27001:2013, čo z nej robí ideálnu komplexnú poradkyňu pre oblasť ochrany osobných údajov. Lucia sa okrem toho venuje problematike hospodárskej súťaže. Má 11-ročnú prax na Protimonopolnom úrade SR ako case handler na odbore zneužívania dominantného postavenia a na odbore dohôd obmedzujúcich súťaž.

Radovan Križalkovič
advokátsky koncipient, SEMANČÍN & PARTNERS

Radovan je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Počas magisterského štúdia sa zameriaval predovšetkým na problematiku praktickej aplikácie trestnej zodpovednosti právnických osôb v slovenskom právnom prostredí. V súčasnosti sa Radovan venuje problematike ochrany osobných údajov a IT práva, pričom poskytoval právne poradenstvo pri implementácii GDPR pre viacerých významných klientov.

Dominika Vargová
Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky

Absolvovala Právnickú fakultu Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. V súčasnosti piaty rok pôsobí na oddelení legislatívy a práva na Legislatívno-právnom odbore Úradu geodézie, kartografie a katastra SR.

Zuzana Lenická
Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky

Absolvovala Strednú geodetickú školu v Bratislave a popri Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave aj Fakultu politických vied a medzinárodných vzťahov v Banskej Bystrici. V minulosti pôsobila ako riaditeľka Správy katastra v Šali, v súčasnosti  tretí rok pôsobí ako vedúca Oddelenia legislatívy a práva na Legislatívno-právnom odbore Úradu geodézie, kartografie a katastra SR.

Vladimír Synek
Ministerstvo šťastia SRo

Partneri


Organizačný garant

Usporiadateľ

Odborný garant

Hlavný partner

Partneri

Mediálni partneri

Fotogaléria


Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.