Od manažéra k lídrovi 2019

Ako na mileniálov

Info o podujatí


Často skloňovaná generácia mileniálov aktívne vstupuje do pracovného života a v roku 2020 by mala tvoriť tretinu celkovej pracovnej sily. Táto generácia je iná ako predchádzajúce generácie a je výzvou pre zamestnávateľov aj pre rodičov. Staršia generácia ich považuje za „lenivých a nezodpovedných“. Akí skutočne sú? Čo ich motivuje? Aké majú priority? Ako ich zaangažovať a zapojiť do pracovného procesu? Čo je pre nich dôležité? Ako sa odlišujú od generácií pred nimi a po nich? O týchto otázkach budeme otvorene diskutovať a hľadať odpovede s poprednými lídrami z oblasti biznisu a spoločenského života, ako aj so zástupcami mileniálov. Dozviete sa:

  • Kto sú mileniáli, akí sú a aký je ich pohľad na svet?
  • Čo odlišuje mileniálov od generácií pred nimi a po nich?
  • Aký je rozdiel medzi mileniálmi a generáciou Z?
  • Akí sú mileniáli v pracovnom procese? Ako ich zapojiť?
  • Ako motivovať mileniálov?
  • Ako porozumieť mileniálom a ako k nim pristupovať?

Bližšie info:

Nina Dzedzinová
nina.dzedzinova@newsandmedia.sk (02) 3213 1222

Program


8:00 – 9:00

REGISTRÁCIA ÚČASTNÍKOV, RANNÁ KÁVA S TÝŽDENNÍKOM TREND

9:00 – 9:05

ÚVOD
Jaroslava Vaculčiaková,
trénerka a koučka v oblasti Leadershipu, Antea Consulting

9:05 – 10:20

AKO MOTIVOVAŤ MLADÝCH ĽUDÍ V DOBE BLAHOBYTU?
Marian Jelínek, tréner a kouč vrcholových športovcov a manažérov

10:20 – 10:35

PRESTÁVKA

10:35 – 11:50

KTO SÚ VLASTNE MILENIÁLI? AKO SA LÍŠIA OD GENERÁCIÍ PRED NIMI A PO NICH?
Štefan Machajdík, riaditeľ spoločnosti Oil partner, učiteľ etiky a mentor mladých ľudí

11:50 – 12:30

MILENIÁLI POTREBUJÚ NOVÉ TYPY LÍDROV. ČO NA NICH PLATÍ A ČO NIE?
Sajfa (Matej Cifra)
, moderátor a youtuber
Majk Spirit (Michal Dušička), rapper a influencer
Celeste Buckingham, speváčka a influencerka

12:30 – 13:30

OBED

13:30 – 14:15

AKÍ SÚ MILENIÁLI ZAMESTNANCI? AKO ICH MOTIVOVAŤ?
Peter Gažík, generálny riaditeľ spoločnosti O2 Slovakia
Axel Mallener, CEO, Brose Slovakia

14:15 – 14:45

SÚ MILENIÁLI GENERÁCIOU TYPU „INFLUENCEROV“?
Jaroslava Vaculčiaková, trénerka a koučka v oblasti Leadershipu, Antea Consulting

14:45 – 15:00

PRESTÁVKA

15:00 – 15:45

KEĎ CHCEME VYCHÁDZAŤ S MILENIÁLMI, POTREBUJEME IM POROZUMIEŤ
Axel Mallener, CEO, Brose Slovakia
Michal Pastier, kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Zaraguza
Štefan Machajdík, riaditeľ spoločnosti Oil partner, učiteľ etiky a mentor mladých ľudí
Diana Melošová, zástupcovia mileniálov

15:45 – 16:20

AKÍ SÚ MILENIÁLI ZÁKAZNÍCI? AKO ICH OSLOVIŤ?
Michal Pastier, kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Zaraguza

16:20 – 16:30

ZÁVER A ŽREBOVANIE TOMBOLY
Jaroslava Vaculčiaková, trénerka a koučka v oblasti Leadershipu, Antea Consulting

Spíkri


Jaroslava Vaculčiaková
Trénerka a koučka v oblasti Leadershipu, Antea Consulting

Je skúsenou trénerkou, koučkou a konzultantkou v oblasti komunikácie, soft skills a leadershipu. Počas 20-ročnej kariéry poskytovala tréningy a poradenstvo mnohým významným firmám i manažérom. Pracuje s metodológiou DiSC, NLP technikami a zahraničným know-how z oblasti efektívnej komunikácie, emočnej inteligencie, zvyšovania ľudského potenciálu a dosahovania cieľov. Je absolventkou certifikovaného tréningu the American Board of NLP v Londýne a medzinárodne certifikovanou trénerkou osobnostnej typológie DiSC.  Pravidelne publikuje, vystupuje v médiách, prednáša na konferenciách a univerzitách. Je absolventkou štúdia na Ekonomickej univerzite v Bratislave a doktorandského štúdia na Univerzite Komenského v Bratislave, kde získala aj titul PhD.

Marian Jelínek
Tréner a kouč vrcholových športovcov a manažérov

PhDr. Marian Jelínek, PhD. je tréner a kouč vrcholových športovcov a manažérov. 12 rokov pôsobil ako hokejový a mentálny kouč Jaromíra Jágra. Má doktorát z kinantropológie a psychológie. V roku 2005 jeho tím zvíťazil na MS, dvakrát doviedol hokejovú Spartu k extraligovému titulu. Napísal 9 kníh, naposledy mu vyšla kniha Motivácia v dobe blahobytu. Je to expert na motiváciu, peak performance, autor deviatich kníh o vrcholových výkonoch a motivácii. Celoživotným štúdiom a praxou odhaľuje tajomstvo motivácie ako prostriedku na zvyšovanie výkonu.

Celeste Buckingham
Speváčka a influencerka

Celeste Rizvana Buckingham je slovenská speváčka americko/iránsko-švajčiarského pôvodu. Je finalistkou druhej série Česko Slovenská SuperStar. Je držiteľkou viacerých hudobných ocenení ako Slovenský Slávik, strieborný Slávik, Krištálové krídlo či OTO za speváčku roka, ako aj zahraničných nominácií na MTV Europe Music Awards alebo Radio Disney Music Awards.  Bola porotkyňou slovesko-českej verzie X Faktoru. Je tiež ambasádorkou niekoľkých filantropických projektov na Slovensku aj v zahraničí, spíkerkou na rôznych biznisových a vzdelávacích podujatiach ako napr. TEDx, FORBES 30 pod 30 a ďalších.

Sajfa (Matej Cifra)
Moderátor a youtuber

Vyštudoval pedagogiku so zameraním na angličtinu a slovenčinu na Filozofickej fakulte UK v Bratislave. Pôsobil ako profesor na bratislavskom gymnáziu. Od roku 2002 je známym moderátorom rádia Fun Rádio. Podporuje aj charitatívne projekty Úsmev ako dar či projekt Hodina deťom. V roku 2015 začal na YouTube vytvárať talkshow s názvom LevelLama a neskôr začal vydávať vlogy. Jeho kanál na YouTube prekročil 180-tisíc odberateľov. S Adelou Banášovou mu vyšla kniha Veci, o ktorých viete pomerne málo.

Majk Spirit (Michal Dušička)
Rapper a influencer

Majk Spirit je slovenský hudobný rapový umelec. Na hudobnej scéne pôsobí od roku 2000. Odvtedy sa mu podarilo vypracovať sa na jedného z top interpretov slovenskej a českej rapovej scény. Jeho skladby a videoklipy majú na YouTube viac než miliónové návštevy. V roku 2010 bol pozvaný na fórum inšpiratívnych myšlienok, kde hovoril na tému kritické myslenie. Svojimi textami a hudbou inšpiruje státisíce ľudí. Aktívne sa angažuje v rôznych charitatívnych projektoch, podporuje šport a je ambasádorom slovenskej juniorskej futbalovej reprezentácie. V roku 2016 vyšla v knižnej podobe jeho autorizovaná biografia.

Axel Mallener
CEO, Brose Slovakia

Vyštudoval chemické a strojné inžinierstvo a obchod. Svoju kariéru začal ako 26-ročný na pozícii procesný inžinier a neskôr ako vedúci výroby v spoločnosti Procter & Gamble. Ako 31-ročný už viedol výrobnú spoločnosť s 800 zamestnancami v Poľsku. V spoločnosti Brose zastáva funkciu generálneho manažéra v prevádzkach v Lozorne a Prievidzi celkovo už dvanásty rok. Zodpovedal za rozbeh podniku v Prievidzi, ktorý za štyri roky od svojho otvorenia poskytuje zamestnanie takmer 800 pracovníkom, či už vo výrobe, administratíve alebo vo vývoji. Inicioval aj projekt rozšírenia letiska v Prievidzi, ktoré spoločnosť financovala a dnes využíva na efektívnu prepravu manažérov. Venuje sa cyklistike, turistike, boxu a cross fitu.

Michal Pastier
Kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Zaraguza

Michal Pastier je spolumajiteľ a kreatívny riaditeľ reklamných agentúr Zaraguza a branding štúdia GoBigname. Zaraguza sa stala najkreatívnejšou agentúrou v SR aj ČR podľa YouTube, odniesla si zlatú Euro Effie za najefektívnejšiu reklamnú kampaň v Európe, alebo Grand Prix za najlepší profil na sociálnych sieťach v ČR. Michal bol zaradený medzi Top 100 európskych inovátorov podľa Google a Financial Times. Dostal sa aj na titulku magazínu Forbes Slovensko ako víťaz kategórie biznis 30pod30. Je tiež najmladším držiteľom prestížneho ocenenia FILIP za výnimočný prínos do slovenskej reklamy. Verí v silu spojenia dát a kreativity, a preto sa venuje aj spoločnosti Exponea, ktorá patrí medzi najrýchlejšie rastúce SaaS firmy na svete v oblasti marketingovej automatizácie a pokročilej dátovej analytiky s využitím A.I.

Štefan Machajdík
Riaditeľ spoločnosti Oil partner, učiteľ etiky a mentor mladých ľudí

Riaditeľ spoločnosti OIL Partner a učiteľ Náboženstva a etiky na Bilgyme má bohaté skúsenosti s mladými ľuďmi z pozície zamestnávateľa, pedagóga aj mentora. V posledných 15tich rokoch sa zaoberá vývojom neformálneho vzdelávania stredoškolákov a vysokoškolákov. Je mentorom Združenia D3 a spoluautorom mentoringového programu pre stredné školy.

Partneri


Organizačný garant

Usporiadateľ

Odborný garant

Partner

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.