Digital Healthcare 2020

Aj digitálne inovácie sú liekom pre zdravotníctvo

Info o podujatí


Technologický pokrok posúva zdravotný sektor v mnohých krajinách sveta míľovými krokmi dopredu. Slovenské zdravotníctvo sa potrebuje inšpirovať, aby dokázalo fungovať efektívnejšie. Pre inšpirácie pritom netreba chodiť ďaleko. Tohtoročná TREND konferencia prináša reálne príklady zo zahraničia – z krajín, kde digitalizácia priniesla zníženie nákladov poskytovateľov a zlepšenie výsledkov pre pacientov. Exkluzívni hostia vám priblížia konkrétne riešenia, ako posunúť slovenské zdravotníctvo vpred v čase rýchleho technologického a medicínskeho pokroku.

Príhovor novozvoleného ministra zdravotníctva SR
Býva dobrým zvykom, že Trend konferencie: Digital Healthcare na jar a Zdravotnícky manažment na jeseň v úvodnom bloku vítajú osobu najpovolanejšiu – a to aktuálnu ministerku alebo ministra zdravotníctva. Ani volebný rok 2020 nebude výnimkou a redakcia osloví k účasti novozvoleného zástupcu tohto rezortu. Účastníci budú mať možnosť sa z prvej ruky dozvedieť plány nového ministra pre nové volebné obdobie.

Budúcnosť je digitálna – inšpirácie z praxe
Digitalizácia v slovenskom zdravotníctve postupuje pomaly. A to napriek rýchlemu pokroku presadzovania inovácií do praxe nielen v zahraničí, ale aj v mnohých iných oblastiach spoločnosti. Ako inšpirácia pre ostatných by mohli slúžiť skúsení digitálni lídri, ktorým sa podarilo implementovať nové postupy v snahe riešiť nové výzvy. Práve ich zástupcovia v rámci TREND konferencie Digital Healthcare ponúknu pohľad na efektívnu a fungujúcu modernizáciu zariadení, procesov, ale aj využitia ľudského potenciálu v praxi. Práve digitalizácia si v posledných rokoch totiž pripisuje najväčšie zásluhy spojené s úsporou času a financií, a práve tie sú v zdravotníctve najpodstatnejšie.

Efektívna cesta pacienta v nemocniciach – príklad Holandsko 
Optimalizácia procesov, systém toku pacientov, koordinácia vyťaženosti personálu a samotných nemocničných oddelení – v tom všetkom je pre nás vzorom krajina tulipánov a veterných mlynov. Holandsko má za sebou rozsiahle reformy a modernizáciu zdravotníctva, ktoré môžu byť inšpiráciou aj pre Slovensko. Preto sa organizátori TREND konferencie rozhodli pozvať do diskusie viaceré zaujímavé osobnosti, ktoré majú reálne skúsenosti v vytvorením dlhodobo najúspešnejšieho systému zdravotníctva na svete.

 • Prednáška:
  • Gwen Roosemont, Simbox, Holandsko
   Manažment toku pacientov
  • André van der Veen, Valorange, Holandsko
   Cesta pacienta v nemocnici – od stratégie k operatíve
 • Panelová diskusia:
  • André van der Veen, Valorange, Holandsko
  • Gwen Roosemont, Performation Hotflo, Holandsko
  • Peter Krol, Medify, Holandsko
  • Michal Špaňár, ZP Union

Pokroky v projekte ezdravie a spustenie elab
Systém ezdravie sa pripravuje na spustenie komunikačného modulu elab. Po jeho zavedení budú mať pacienti, poskytovatelia zdravotnej starostlivosti, zdravotné poisťovne, či partneri laboratórnej diagnostiky možnosť získať optimalizovaný prehľad o historických laboratórnych žiadankách, výsledkoch laboratórnych vyšetrení pacienta a aktuálne platných výsledkoch pacienta. Prednášky a panelová diskusia sa bude venovať otázkam pokroku v projekte ezdravie a spustenia elab.

 • Prednáška:
  • Peter Blaškovitš, NZCI
   Hodnotenie dát a príprava elab

Inovácie, ktoré posúvajú zdravotníctvo dopredu
Sú to technologickí giganti, ktorí začínajú znenazdajky vstupovať aj do takých sektorov, ako je zdravotníctvo. Spoločnosti ako Apple, Google alebo Huawei majú o svojich klientov množstvo dát, ktoré im dokážu poskytovať pre svojich klientov pridanú hodnotu aj v oblasti zdravia. K tomu sa pripájajú mnohé startupy, ktoré chcú prevratným inováciami prispieť k rozšíreniu služieb a produktov naviazaných na zdravotníctvo. Často krát omnoho efektívnejšie a lacnejšie ako tradičné metódy. Posledný blok konferencie sa bude venovať inováciám a využitiu moderných technológií v zdravotníctve.

 • Prednáška:
  • Robert Herman, Powerful medical
   Využitie umelej inteligencie v EKG
 • Panelová diskusia
   • Robert Herman, Powerful Medical
   • Pavol Čekan, CEO MultiplexDX

Kontakt obsahová časť:
+421 903 475 616
sandra.miskolcziova@newsandmedia.sk
Kontakt obchodná časť:
+421 918 676 016
lenka.barcajova@newsandmedia.sk

Bližšie info:

Zuzana Kiššová
zuzana.kissova@newsandmedia.sk +421 918 641 723

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.