Digital Healthcare 2019

Aj digitálne inovácie sú liekom pre zdravotníctvo

Minulé podujatia zo série Digital Healthcare.

Info o podujatí


INŠPIRÁCIE DIGITÁLNYCH LÍDROV
Viaceré dôležité sektory slovenskej ekonomiky na prelome storočí úspešne zvládli zmeny na trhu vďaka využitiu nových technológií. Slovenské zdravotníctvo takouto transformáciou zatiaľ neprešlo, a aj preto nie je ani pri relatívnom dostatku financií schopné výraznejšej modernizácie. Digitálni lídri ukážu strategické zmeny myslenia, ktoré vyvolala nová situácia na trhu a digitalizácia. Nechajte sa inšpirovať, ako zvládnuť nastupujúcu éru v zdravotníctve.

 DIGITÁL NABERÁ OBRÁTKY

eZdravie po roku
Slovenské zdravotníctvo odštartovalo niekoľko dôležitých celoštátnych elektronických projektov. Splnili očakávania? Priniesli vyššiu kvalitu starostlivosti, umožnili efektívnejšie využiť finančné zdroje a ľudský potenciál?

eZdravie má za sebou rok fungovania. Jeho dôležitou súčasťou je služba eRecept. Poznáme už jej reálne prínosy? Dosiahla sa okrem lepšej starostlivosti aj očakávaná úspora zbytočne predpisovaných liekov?

Guidelines
Prvé guidelines sú na svete – od začiatku roka platí balík vyše troch desiatok diagnostických a terapeutických štandardov a postupne budú pribúdať ďalšie. Slovenskou špecialitou je ich záväznosť. Môžu digitálne technológie pomôcť pri ich uplatňovaní a kontrole? Kde v zahraničí majú najlepšie skúsenosti?

TECHNOLÓGE PRE NEMOCNICE I LEKÁROV
Zdravotníctvo je magnetom pre digitálne technológie, láka celý IT sektor – od globálnych gigantov až po startupy. Ponúkli prevratné riešenia aj drobné vylepšenia a prúd nových nápadov a inovácií neustále narastá. Ktoré technológie sú dnes in? Virtuálna a rozšírená realita, robotizácia, 3D tlač, strojové učenie alebo umelá inteligencia…? Ako už pomohli slovenským nemocniciam, lekárom i pacientom?

INFRAŠTRUKTÚRA A KYBERNETICKÁ BEZPEČNOSŤ
Výkonná infraštruktúra je základom pre lepšie a efektívnejšie služby v elektronickom zdravotníctve. Digitalizácia vyžaduje správu, zdieľanie a ukladanie čoraz väčších databáz i citlivých údajov o pacientoch. Bezpečnosť a ochrana personalizovaných dát i súkromia pacientov je ako novodobá Pandorina skrinka. Ak ju nešikovne otvoríme, môže zlyhať celý systém a ohroziť zdravie ľudí. Dokážu IT technológie zaručiť bezpečnosť?

NESMELÉ KROKY V TELEMEDICÍNE
Digitálne technológie umožňujú presunúť medicínu aj mimo budov nemocníc a ordinácií do súkromia pacientov. Nová generácia chytrých pomocníkov dokáže každému poskytnúť doteraz nepoznaný prehľad o jeho zdraví. Domáce zdravotné pomôcky sa postarajú o nepretržitý kontakt lekára s pacientom, budú ho zásobovať dátami a zlepšovať zdravotnú starostlivosť. Na vyspelých trhoch sa telemedicína stáva užitočnou technológiou a aj na Slovensku robíme prvé kroky. Ako sme na ňu pripravení nielen z hľadiska technológie, ale aj legislatívy?

Bližšie info:

Nina Dzedzinová
nina.dzedzinova@newsandmedia.sk (02) 3213 1212

Sociálne siete


Výstupy z konferencie


Zadali ste nesprávne heslo alebo meno. Prosím skúste to znovu.